Świetlica posiada profesjonalny, pełnowymiarowy (największy z dostępnych modeli) stół bilardowy "Kanclerz" - na takim modelu odbywają się Mistrzostwa Polski w bilardzie i Mistrzostwa Świata. Zbudowany jest z drewna dębowego, a jego blad stanowi łupek wulkaniczny. Budowa taka gwarantuje, że powierzchnia służąca do gry nie ulega odkształceniu (po pewnym czasie bile w wyniku uderzeń odziałują na blad i koronę stołu - zniekształca to prawidłowa trajektorię uderzonych bill), jak ma to miejsce w typowych, tańszych "barowych" stołach Do precyzyjnego wypoziomowania stołu, służą specjalne podstawki u dołu nóg. Cała konstrukcja waży aż 400 kg, z czego sam łupek stanowi 300 kg. Na wyposażeniu posiadamy kije różnej długości oraz tzw. przedłużkę - służącą do precyzyjnejszego strzału (przydatną zwłaszcza dla początkujących graczy) a także do uderzeń w bile w trudniej położonych miejscach stołu.
 
   

W świetlicy oprócz stółu biladowego, znajduje się wieża Hi-FI, piłkarzyki, "małe" pilkarzyki (dla małych dzieci nie sięgających do "normalnych piłkarzyków") cymbergaj, mały stół bilardowy, a w 2 pomieszczeniu stół do tenisa stołowego oraz zabawki dla dzieci.

Jeśli nigdy nie grałeś - nie ma problemu, mogę Cię osobiście nauczyć gry lub możesz skorzystać z mojego opracowania "Jak grać w bilard?"(zawierającą esencje zasad i porad) oraz plaktu na ścianie.

 
 
   
copyright by ADI 2011